KONSER

2018-2019 Sezonu

 

 

YAŞAR

 

Tarih: 10 Ekim 2018 Çarşamba

Saat: 20:00

Sezon açılışımızda ünlü sanatçı, söz yazarı ve besteci Yaşar sevilen parçalarıyla

10 Ekim Çarşamba akşamı Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde sevenleri ile buluşacak

 

 

 

KENAN DOĞULU

Tarih: 25 Nisan 2019 Perşembe

Saat: 20:00

 

Kenan Doğulu’nun 25 yıllık profesyonel sanat kariyerindeki birbirinden önemli albümler ve bu albümlerde yer alan özel şarkılar, sizlere unutulmaz bir konserde eşlik edecek.

 

 

 

 

2017-2018 Sezonu

ZUHAL OLCAY

Tarih: 12 Ekim, 2017 - Perşembe

Saat: 20:00

Sezonumuzu sevilen sanatçı Zuhal Olcay’ın en güzel şarkılarıyla açıyoruz. Bu güzel gecede birlikte olmak dileğiyle.


2018 - HAYAL ET OLSUN

FİLARMONİA İSTANBUL VE BLUE PROJECT

Tarih: 21 Aralık 2017 Perşembe

Saat: 20:00

Sahnemizin en sevilen şeflerinden Hakan Şensoy’u bir yılbaşı konserinde daha Filarmonia İstanbul Orkestrası ve Blue Project’le birlikte ağırlıyoruz. Blue Project, 2015 yılında Atilla Şentin ve Ali Aykaç tarafından projelendirilip, 2016 yılında konser yapmak üzere çalışmalarına başlamıştır. Çeşitli müzik türlerinde yaptıkları araştırmalar doğrultusunda uygunluğuna karar verdikleri parçalara senfonik düzenlemeler yaparak büyük orkestralarla verdikleri konserler büyük toplamıştır. Feeling Good, Yalnızlık Senfonisi, It’s Raining Men gibi parçaların yer alacağı konserimize bekliyoruz.


MİNİKLERE MİNYATÜRLER

CİHAT AŞKIN

Tarih: 14 Ocak 2018 Pazar

Saat: 15:00

Yeni senenin ilk konserinde Cihat Aşkın’a kendisinin önderliğinde kurulmuş bir müzik topluluğu olan Aşkın Ensemble’ın genç ve dinamik müzisyenleri eşlik edecek. Gruba bugüne dek yurtdışında verdikleri konserlerde İda Haendel, Shlomo Mintz ve Roby Lakatos gibi dünya çapında sanatçılar eşlik etmiştir. “Öğrenirken Güldüren, Eğlenirken Düşündüren” mottosuyla yola çıkan Miniklere Minyatürler projesi, Cihat Aşkın’ın eğlenceli sunumu ve çocuklar için düzenlenen renkli repertuvarıyla tüm aile fertlerine klasik müziği sevdiren, keyifli dakikalar yaşatacak.


KÜÇÜK MELODİNİN ÖYKÜSÜ

Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar

Saat: 15:00

Piyanist ve kompozitör Sabri Tuluğ Tırpan’ın ilköğretim çağındaki çocuklara müziği sevdirmek için tasarlamış olduğu projede, yarattığı karakterler ve onların hikayeleri anlatılıyor. Tırpan, çocuklara nota, melodi, ritm gibi temel müzik kavramlarını eğlendirerek öğretirken, melodilerin peşinde onları minik bir dünya turuna çıkartıyor, enstrümanları tanıtıyor, çocuklarla birlikte çalıyor, beste yapıyor ve onlara tavsiyelerde bulunuyor. İllüzyonist ve jonglör Kerem Eser’in Sabri Tuluğ Tırpan’a eşlik edececeği gösteriye ailecek bekliyoruz.SILA

Tarih: 15 Mart, 2018 - Perşembe

Saat: 20:00

Sevilen sanatçı Sıla’yı sezon kapanışında sahnemizde ağırlıyoruz. Yoruldum, Gözlerine Teslimim, Bodrum’un Suları, Zor Sevdiğimden gibi eserlerinin yanısıra hem kendine ait şarkılar hem de bugüne kadar yorumlamak istediği birçok sürpriz eserden oluşan Heybeden Şarkılar ile alışılagelmiş Sıla konser repertuvarı dışında bir seçki ile buluşmak üzere


.
2016-2017 Sezonu


FIGARO GOES JAZZ

Tarih: 19 Ekim, 2016 - Çarşamba

Saat: 20:00

Mozart’ın aşk, tutku, hırs, sadakatsizlik, entrikalar gibi evrensel konuları ele aldığı Figaro’nun Düğünü operasının, Sabri Tuluğ Tırpan’ın, zaman zaman klasik yorumlara da yer veren caz aranjmanlarından oluşan ‘Figaro Goes Jazz’ projesi; bir soprano, bir bariton, piyano, çello, saksafon, flüt, kontrbas ve davuldan oluşan bir kadroyla seslendiriliyor. Avusturyalı rejisör Daniel Grosse Boymann’ın konusunu günümüze adapte ederek Sabri Tuluğ Tırpan’ın yeniden yorumladığı Figaro, ilk kez 2004 yılında Klagenfurt ORF Tiyatrosu’nda seslendirildi. Karakterlerin anlık durumlarına göre yazılmış caz şarkıları ile zenginleşen hikayede, Mozart aryalarının bildik melodileri, Sabri Tuluğ Tırpan’ın ritmik ve armonik aranjmanlarında yeniden hayat buluyor.


TEOMAN

Tarih: 15 Mart, 2017 - Çarşamba

Saat: 20:00

Sevilen şarkılarıyla Teoman bu sene kültür merkezi sahnemizde sizlerle bir araya gelecek.

2015-2016 Sezonu


İSTANBUL ODA ORKESTRASI-DREAMWORK

Tarih: 16 Aralık, 2015 - Çarşamba

Saat: 20:00

Hakan Şensoy - Nurkan Renda ortak projesi olan bu konserin ilhamı, Viyolonsel Sanatçısı Çağ Erçağ'ın müziğin çok değişik dallarında göstermiş olduğu fenomenal dehasıdır. Çağ Erçağ bir gün Strauss çalarken ertesi gün Say dörtlüsünde ikili ilişkilerin en çetrefillisini seslerle canlandırıp rock yıldızı Teoman ile aynı sahneyi paylaşabilir. Hakan Şensoy Osmanlı müziğinden Avrupa kökenli müziğe ve hatta popüler müzik alanlarının çalgı yorumculuğu ve şefliğiyle son dönemin en dikkat çeken simalarındandır. Klasik ve rock gitar çevresinin liderliğini üstlenmiş Nurkan Renda ile üçlünün çılgın saç ayaklarını oluşturuyorlar. Bu aksam ülkemizde hiç yapılmamış bir projeye kulaklarınız tanık olacak. Adeta seslerin özgürlük şöleni gibi adlandırılabilecek bu oluşumda Şensoy ve Renda'nın yaylı çalgılar orkestrası rock band ve solo viyolonsel icin ortak düzenlemeleri ve Erçağ'ın yorumculugu ile Türk Rock ve popüler muzik tarihinin en seçkin cover'larini dinleyeceksiniz.


NİL KARAİBRAHİMGİL

Tarih: 16 Mart, 2016 - Çarşamba

Saat: 20:00

Eğlenceli şarkıları ile sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan Nil Karaibrahimgil, 16 Mart akşamı Hisar Okulları Kültür Merkezi Sahnesi'nde bizlerle olacak. “Gitme Yoksa, Pırlanta, Seviyorum Sevmiyorum, Ben Buraya Çıplak Geldim, Kanatlarım Var Ruhumda” gibi sevilen şarkılarını seslendireceği konserde buluşmak dileğiyle.


2014-2015 SezonuNÜKHET DURU-
TİMUR SELÇUK

MELİS SÖKMEN


SERTAB ERENERBORUSAN QUARTET

2013-2014 Sezonu


KEREM GÖRSEV TRİO &
ELİF ÇAĞLAR
SEZEN AKSU
GÜLSİN ONAY


2012-2013 Sezonu

SES VE IŞIK
BOĞAZİÇİ CAZ KOROSUİSTANBUL ODA ORKESTRASI


2011-2012 Sezonu

MFÖSİNEMA SENFONİ ORKESTRASI
SIFIR KMFAZIL SAY


2010-2011 Sezonu

FATİH ERKOÇ &
KEREM GÖRSEV

YÜKSEK SADAKAT
FİLARMONİA İSTANBULCARMİNA BURANA
TELVETENYASMİN LEVY


2009-2010 Sezonu

YENİ TÜRKÜFİLARMONİA İSTANBUL
İDİL BİRET