Performans

2017-2018 Sezonu


DÖRT MEVSİM

Tarih: 16 Kasım, 2017 - Perşembe

Saat: 20:00

İstanbul Devlet Opera ve Balesi’ni bu kez Antonio Vivaldi’nin Dört Mevsim’iyle sahnemizde ağırlıyoruz. Metaforlarla zenginleştirilmiş dansın estetiğiyle sahneye yansıtılan “Dört Mevsim” aşkın bazen kavurucu, bazen dondurucu gelgitlerle dolu iklimini ve döngüsel olarak birbirini izleyen mevsimlerini anlatacak.

2016-2017 Sezonu


MozART GROUP & KROSNY

Tarih: 22 Aralık, 2016 - Perşembe

Saat: 20:00

Polonyalı komedi dörtlüsü MozART’ın yarattığı müzikal kabarede eğlence ve kahkahanın kaynağını kelimeler yerine müzik oluşturmaktadır. Varşova ve Lodz’un en prestijli müzik akademilerinden mezun dört arkadaş, klasik müziği esprili bir şekilde yorumluyorlar. Kendileri performansları hakkında şöyle diyorlar: ’’Biz büyük konser salonlarının ağırbaşlı resmiyetlerine, klasik müzisyenlerin sıkıcı hayatlarına, fanatik klasik dinleyicilerin haricinde klasik müzik dinlemekten korkan rock, pop ve rap dinleyicilerine rağmen varız.” Mozart Group İstanbul’da büyük yankılar uyandıran performanslarının ardından, Polonya’nın en ünlü pandomim sanatçısı Irek Krosny‘nin de katıldığı daha komik, daha eğlenceli bir performans ile karşınızda. Ailenizle birlikte eğlenerek izleyeceğiniz bu keyifli geceye bekliyoruz.


ÇAYKOVSKİ ÇEŞİTLEMELERİ

İstanbul Devlet Opera ve Balesi

Tarih: 8 Mart, 2017 - Çarşamba

Saat: 20:00

İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenecek olan Çaykovski Çeşitlemeleri kapsamında, dünya bale literatürünün en önemli eserlerinden, M.Petipa’nın orijinal koreografisiyle “Uyuyan Güzel” ve Uğur Seyrek’in neoklasik yorumuyla “Fındıkkıran”dan seçilmiş bölümler Hisar Okulları Kültür Merkezi seyircisi ile buluşacak.

2015-2016 Sezonu


MERCAN DEDE FEAT. BEYHAN MURPHY

Tarih: 4 Kasım, 2015 - Çarşamba

Saat: 20:00

Beyhan Murphy’nin reji ve koreografisiyle ilk defa Ankara Modern Dans Topluluğu tarafından sahnelenen dans drama türündeki eser, genç izleyiciler başta olmak üzere, yediden yetmişe doğayla ilgili sorumluluk taşıyan herkese sesleniyor. Dünyaca ünlü yazar Rudyard Kipling'in “Jungle Book”adlı kitabından yola çıkılan eserde, bir gencin hikayesi ile beraber, toplumu yakından ilgilendiren gençlik ve çevre sorunlarına hem eğlenceli hem de düşündürücü bir bakış açısıyla yaklaşılıyor. Bu proje dünyaca ünlü Türk neyzen, besteci, yapımcı ve DJ. Sufi müziğini etnik enstrüman ve sanatçılarla zenginleştirip, elektronik müzikle harmanlamasıyla tanınan Mercan Dede ile Beyhan Murphy’yi kültür merkezimizde bir araya getiriyor.


2013-2014 Sezonu

FINDIKKIRAN


2012-2013 Sezonu

CEM YILMAZGENÇ WERTHER'İN ACILARI
I


2011-2012 Sezonu

ARAZ

2010-2011 Sezonu

TOZLU HAYALLER

2009-2010 Sezonu

MEDEAKUBİLAY TUNCER