Hisar Okullarının 25. yılı onuruna  Müzik Bölümümüzün önderliğinde kurulmuş olan Hisar Genç Filarmoni Orkestrası’nın (HGFO) Cumhuriyetimizin 100. yılını büyük bir coşkuyla kutladığımız bu yıl da çalışmalarına ve konserlerine aktif olarak devam ediyor olmasından ötürü son derece gururluyuz. 

Profesyonel müzisyenler ve Hisar öğrencilerinden oluşan Orkestramız 6 Kasım 2023 Pazartesi günü, Atatürk Salonunda “Cumhuriyetin 100. Yılı Özel Konserini” sergileyecektir. Programı ve repertuarı titizlikle hazırlanmış olan bu özel konserde orkestra şefliğini İzmir Devlet Senfoni Orkestrası 1. şefi ve İTÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi Sayın Hakan Şensoy üstlenirken, deneyimli tiyatro oyuncusu Sayın Murat Altınok ise anlatıcı olarak orkestramıza eşlik edecktir. “Cumhuriyetin 100. Yılı Özel Konseri”nde 100. yılımızı öğrencilerimizle ve velilerimizle birlikte coşkuyla karşılamayı arzu ediyoruz. 

Profesyonel genç müzisyenlerin de yer aldığı Hisar Genç Filarmoni Orkestrasının konserlerinin öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleşmesini önemsiyoruz. Bizler için tarihi öneme sahip bu özel konserde hem  sahnede performans sergileyecek hem de arkadaşlarını izlemek üzere aramızda olacak öğrencilerimizin müzik eğitimlerindeki gelişimlerini ilerletmenin yanı sıra hayatları boyunca hafızalarında yer edecek bir deneyim yaşayacaklarını ümit ediyoruz.