Tiyatro

2019-2020 Sezonu

 

TAVŞAN ARANIYOR

ATTA Festival – BonteHond

Tarih: 2 Aralık Pazartesi (3+)

Saat: 1. Seans 16.00

          2. Sean . 18.00

Çocuklar için minyatür tiyatro “Tavşan Aranıyor” bugüne kadar başta Londra ve Edinburg olmak üzere Avrupa’da 500 defadan fazla sahnelenmiştir. Atta Festivalin BonteHond ile uluslararası işbirliği neticesinde Türkiye-Hollanda ortak prodüksiyonu olarak Hisar Okullarında sahneleniyor.

Oyunda, 3 dedektif hapisten kaçan yaramaz bir tavşanının peşine düşerler ve minyatür şehrin her köşesini didik didik ararlar. Şehirde her şeyin yavaş yavaş tavşana dönüştüğü bu oyun hem çok hareketli hem de çok eğlenceli.

 

ANN-DROID

ATTA Festival – Bandart (Macaristan) 

Tarih: 5 Aralık Perşembei (3+)

Saat: 18.00

Atta Festivali kapsamında, 2019 yılında Macaristan’da en iyi çocuk performansı İzleyici Ödülüne layık görülen Macar ekip Bandart’ın sahneye koyacağı “Ann-Droid” salonumuzda bizlerle olacak. Tiyatroyu en yeni dijital teknolojilerle birleştiren bu eşsiz gösteri, projeksiyon, akıllı LED kostüm, robot topu ve drone ile her yaş için büyüleyici bir hikaye.

 

 

 

ÇİZMELİ KEDİ MÜZİKALİ

Altınok Tiyatrosu

Tarih: 12 Ocak 2020 Pazar (3+)

Saat: 12:00

Oyuncaklar ve kuklalar yapan yaşlı Marangoz Gepetto Usta birgün bir ağaç kütüğünden yaptığı kuklaya Pinokyo ismini verir. Bir peri sayesinde hareket edip konuşmaya başlayan Pinokyo’nun tek bir dileği vardır; o da gerçek bir çocuk olabilmek. Arkadaşlığın ve yardımseverliğin ön planda olduğu bu maceraya Pinokyo’ya eşlik edecek çocukları bekliyoruz.

 

 

 

 

DON KİŞOT’UM BEN

Baba Sahne

Tarih: 12 Şubat 2020 Çarşamba (13+)

Saat: 20.00

Cervantes’in ölümsüz eseri Don Kişot, Bulgakov’ın dönemini yakalayan uyarlaması üzerinde yükselen yepyeni bir metinle Hisar Okulları Kültür Merkezi Atatürk Sahnesi’nde.

Baba Sahne tarafından sahneye konulan oyunun başrollerinde Ozan Güven ve Günay Karacaoğlu var. 12 Şubat Çarşamba günü saat 20.00’de sahnemizde olacak bu dünya klasiğine hepinizi bekliyoruz.

2018-2019 Sezonu

MİRAMİRó

ATTA Festival – Baal (İspanya/Spain)

Tarih: 14 Kasım 2018 Çarşamba (4+)

Saat: 18:00

Joan Miró ile evrene bir dans seyahatine hazır mısınız? Atta Çocuk Festivali bünyesinde Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde ev sahipliği yapacağımız İspanyol ekip Baal; küçükler için Joan Miró’nun dünyasından doğan bir dans ve video-animasyon gösterisi sahneleyecek. Miró’nun eserlerinden yola çıkarak canlı renkler ve geometrik şekiller ile her şeyin mümkün olduğunu gözler önüne sunacak. 4 yaş ve üzeri izleyicilere hitap eden sözsüz performans resimlerin canlandığı, hayali bir evrene gidilen keşifler ve sürprizlerle dolu bir macera.

 

 

BUNU BEN DE YAPARIM

DOT

Tarih: 28 Kasım 2018 Çarşamba (14+)

Saat: 20:00

Dave, evli ve iki çocuk babası.1.83 boyunda 85 kilo bir adam, ama bazen nasıl biri olduğunu unutuyor. Aslında Dave başka bir şey yapmak istiyor, ama ne yapacağını bilmiyor. Bunun üzerine çok da düşünmüyor. Dave artık 38 yaşında. Adam gibi bir eğitimi yok. Adam gibi bir işi yok. Sanat galerisinde, arka tarafta bir oda. Perdeyle ayrılmış. Perdenin önünde bir yazı: DİKKAT! Bu odadaki sergi sert içeriklidir. Rahatsız olabileceğinizi düşünüyorsanız lütfen girmeyin.

Bütün bunlar bize bir şey söylemeye çalışıyor, değil mi? Bütün bunların bir mesajı olmalı.

‘Bunu Ben de Yaparım’ ile DOT Tiyatrosu ve ünlü oyuncu İbrahim Selim’in tek kişilik etkileyici performansı sahnemizde.

 

TIERRA EFIMERA

ATTA Festival – Collectif Terron ( Fransa/France)

Tarih: 29 Kasım 2018 Perşembe (4+)

Saat: 18:00

Hisar Okulları Kültür Merkezi Atta Çocuk Festivali kapsamında resim ve film, çizgi film ve koreografi, gölge tiyatrosu ve grafik tasarım, sanat ve ekolojinin birleşmesi ile oynanan bir gösteriye ev sahipliği yapıyor. 4 yaş ve üzeri katılımcılar gösteri boyunca farklı sanat dönemlerini çağrıştıran görüntüleri gözlemleyecek. Soyutlamanın önemli bir rol oynadığı bu gösteride kendi hayal güçlerini kullanırken, farklı deneyimler yaşayacaklar. Amaç seyircilerin sıradan, unutulmuş ya da çoğunlukla göz ardı edilen konulara ilişkin algısını değiştirmektir. Seyirciler gösteride dünyayı, suyu, kumu, kağıdı hayal ederek onlarla nasıl oynayabileceklerini, birçok olasılığı keşfederek öğrenirler. Fransız ekip Collectif Terron’un ufuk açıcı sözsüz performansı 29 Kasım Perşembe günü sahnemizde.

 

BÜTÜN ÇILGINLAR SEVER BENİ

Moda Sahnesi

Tarih: 5 Aralık 2018 Çarşamba (12+)

Saat: 20:00

Bulgar yazar Stefan Tsanev’in “Bütün Çılgınlar Sever Beni” adlı oyununu Moda Sahnesi yorumuyla kontrolden çıkmış bir kıskançlığın etrafında şekillenen bir hikaye olarak izleyeceğiz. Kadın erkek ilişkisi üzerine, özellikle de erkek bakış açısını ti’ye alan oyun, izleyenleri bir taraftan güldürürken, öteki taraftan kendilerine ve ilişkilerine dair bir muhakemeye itiyor.

 

 

 

 

ÇİZMELİ KEDİ MÜZİKALİ

Altınok Tiyatrosu

Tarih: 13 Ocak 2019 Pazar (4+)

Saat: 12:00

Geçmiş zamanda ülkenin birinde bir değirmenci ve üç oğlu yaşar. Değirmenci büyük oğluna değirmeni, ortanca oğluna eşeği, küçük oğluna da kedisini miras bırakır. Küçük oğlu kendisine bir kedinin miras kalmasından pek memnun olmaz. Kedi bunu duyar ve hemen sahibinden bir çift çizme ister. Zekasını kullanan kedi, sahibine hiç de değersiz bir miras olmadığını kanıtlamak için zorlu bir göreve hazırdır: Genç delikanlıyı zengin yapmak. Bunun için büyük bir yarışmada kötülüklerle dolu Albazar’a karşı amansız bir mücadelede bulur kendini. Delikanlı ise haberi olmadan zeki kedisi tarafından bu maceralı oyunun içine sürüklenmiştir. Delikanlının parada zenginlikte gözü yoktur, ama sevgi dolu yüreği ve dürüstlüğü genç adama hayal edemeyeceği zenginlikler sunar. Gerçek zenginliğin sevgi ve paylaşmak olduğunu herkese kanıtlar.

 

III. RICHARD

Altıdan Sonra Tiyatro

Tarih: 16 Ocak 2019 Çarşamba (16+)

Saat: 20:00

Yiğit Sertdemir’in yönettiği ve III. Richard’ı canlandırdığı oyunun; ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, kostüm tasarımı Candan Seda Balaban’a, müzikleri Burçak Çöllü’ye ait. Senem Oluz’un hareket düzenini yaptığı oyunun dramaturgu Sinem Özlek.

Shakespeare ustanın her şeyi mubah gören omurgasızlığıyla eze çiğneye, kanata kanırta en tepeye yükselen krallarından III.Richard, görmeyenler ve ille de görmek istemeyenler için Hisar Okulları tiyatro sahnesinde.

 

 

 

GÜLÜNÇ KARANLIK

Bakırköy Belediye Tiyatrosu

Tarih: 13 Şubat 2019 Çarşamba (16+)

Saat: 20:00

Afganistan’ın yağmur ormanlarında kaybolan bir ordu mensubunun izini süren askerler bu yolculukta, Avrupa’nın yakın geçmişine ironik bir bakış getiren farklı karşılaşmalar yaşarlar. Bu karşılaşmalar demokrasi ve uygarlık adı altında oluşturulan ikiyüzlü yaklaşımı da gözler önüne serer. Yolculuğun kendisi ise askerleri tüm zıtlıklardan öte, gösterişsiz gerçeklere; yoksulluk ve kendileriyle yüzleşmeye götürecektir. Başrolleri Alican Yücesoy, Doğacan Taşpınar, Hatice Elif Ürse, Yelda Baskın ve Erol Ozan Ayhan’ın paylaştıkları oyun, izleyicileri alışılmışın dışında bir tiyatro deneyimine davet ediyor.

 

 

GORİL

Akbank Çocuk Tiyatrosu

Tarih: 5 Mart 2019 Salı (4+)

Saat: 18:00

Hannah gorilleri çok seven sevimli bir kız çocuğudur. Babası çok yoğun çalıştığından, onu her özlediğinde, gorilleriyle oynar. Hannah keşke babası da bir goril olsa diye düşünür, çünkü goriller oyun oynamayı çok severler. Babası doğum gününde ona bir goril hediye eder. Ama bu sıradan bir oyuncak değildir.

Akbank Çocuk Tiyatrosu İngiltere’nin en önemli çocuk tiyatrolarından Polka Theatre ile başlattığı beraberliğine, ünlü kukla ustası Roman Stefanski’ni başarılı rejisi ile devam ediyor.

Anthony Browne 40’ın üzerinde çocuk kitabı yazmıştır. Çocuk kitaplarına verilen en büyük ödüllerden Hans Christian Andersen Ödülü, 2000 yılında kendisine verilmiştir. Browne, çocuk edebiyatına verdiği üstün hizmetlerden dolayı 2009- 2011 yılları arasında Children’s Laureate

.

MUTLUYDUK BELKİ BUGÜNE KADAR

Two Two Production

Tarih: 20 Mart 2019 Çarşamba (16+)

Saat: 20:00

Geçtiğimiz yıl dünyayı kasıp kavuran, Paolo Genovese’nin yazıp yönettiği “Muhteşem Yabancılar” filmi Türkiye’de ilk kez bir tiyatro oyunu olarak seyirciyle buluşuyor. Sıradan bir akşam yemeğinde, birbirlerinden saklayacak hiçbir şeyleri olmadığını kanıtlamak amacıyla, 7 yakın arkadaş tüm yemek boyunca cep telefonlarını masaya koyup, gelen tüm arama, whatsapp mesajları ve e-postaları birbirleriyle paylaşmayı kabul ederler. Oyun başlar başlamaz sırlar açığa çıkar ve olaylar git gide içinden çıkılmaz bir hal almaya başlar. “Mutluyduk Belki Bugüne Kadar” dijital dünyada kurduğumuz mahremiyetin açığa çıkmasının nelere sebep olacağını tokat gibi yüzümüze çarpıyor. Cep telefonlarımızı birer kara kutuya, hatta birer dijital mayın haline getirmenin başımıza ne işler açabileceği, hikayede karşımıza net bir şekilde çıkıyor. Oyunu sahne üzerinde oyuncularla yanyana izleyeceğiniz bu farklı deneyim sizleri bekliyor.

2017-2018 Sezonu

BALERİN PRENSESLER

Altınok Çocuk Tiyatrosu
Tarih: 22 Ekim, 2017 – Pazar

Saat: 12:00

Büyük bir sarayda yaşayan prenses kardeşlerin en büyük tutkusu baledir. Bale yapmayı çok seven balerin prensesler bir gün daha önce saraylarında hiç görmedikleri bir olaya tanık olurlar. Gizemli ve sihirli bir dünyanın kapılarını açacak sırrı keşfederler. Altınok Çocuk Tiyatrosu sorunların üstesinden gelebilmek için birlik olmanın ne kadar önemli olduğunu vurgulayan Balerin Prensesler’le bir kez daha sahnemizde.

HAYVAN ÇİFTLİĞİ

Altıdan Sonra Tiyatro ve Tiyatro D22 ortak yapım

Tarih: 2 Kasım, 2017 – Perşembe (+15)

Saat: 20:00

George Orwell’in distopik romanı Hayvan Çiftliği Altıdan Sonra Tiyatro ve Tiyatro D22 iş birliğiyle Hisar Okulları Kültür Merkezi izleyicisiyle buluşuyor. Yönetmenliğini Yiğit Sertdemir’in yaptığı oyunda dekor ve ışık tasarımı Cem Yılmazer’e, kostüm tasarımı Candan Seda Balaban’a, müzikler Burçak Çöllü’ye, hareket düzeni Senem Oluz’a ait. Berkay Ateş, Burçin Yel, Buse Kara, Can Kulan, Doğaç Yıldız, Ece Yaşar, Gamze Güzel, İsmail Sağır, İpek Büyükakın, Merve Yiğit, Murat Kapu, Pelinsu Karayel, Serkan Rutkay Ayıköz, Tanıl Yöntem ve Zehra Bilgin’in sahne alacağı bu klasik oyunu, çağdaş yorumuyla sahnemizde izleyebilirsiniz.

ÖZGÜRLÜĞE KAÇIŞ

ATTA Festival – Antalya Şehir Tiyatroları

Tarih: 22 Kasım, 2017 – Çarşamba

Saat: 18:00

Her yaştan izleyiciye tam bir görsel şölen vaat eden oyunda, bir kafesin içinde sessiz sakin yaşayıp giden bir grup evcil hamsterın özgürlük mücadelesi anlatılıyor. Kafeslerinde oturarak satılmayı bekleyen sevimli hamster ailesi, bir gün peynir çalarken yakalanarak kafese atılan Kocagöz adlı bir fare ile tanışırlar. Çiftliğin gizli köşelerinde özgürce yaşamaya alışmış olan Kocagöz, kafese girdiği andan itibaren kaçış planları yapmaya başlar. Zaman içinde bu planlarına hamsterları da dahil eder ve kendilerini hep birlikte fantastik bir maceranın içinde bulurlar.

iPet

ATTA Festival – BonteHond (Hollanda)

Tarih: 5 Aralık, 2017 – Salı (+3)

Saat: 18:00

Etrafınıza bakın. Muhtemelen herkes bir ekrandaki görüntüye bakıyordur ve bu çok normal gözükür. Ancak sürekli bir bilgisayar tarafından meşgul ediliyorsanız, kendi kendinize nasıl büyüyebilirsiniz? Eğer artık kendiniz için düşünmek zorunda değilseniz hala akıllı kalabilir misiniz? iPad dünyayı daha mı küçük yoksa daha mı büyük bir yer haline getiriyor? iPet sözsüz bir biçimde müzik, sihir ve hareket ile 3 yaş ve üzeri seyirci için çok eğlenceli, ufuk açan bir performans.

ALAADDİN’İN LAMBASI

Tiyatro Mie

Tarih: 9 Aralık, 2017 – Cumartesi

Saat: 12:00

Agrabah’da bir sarayda vezir olan kara büyücü Caffar, Sultan olabilmek ve tüm yönetimi eline geçirebilmek için prenses ile evlenme planı yapmaktadır. Prenses Yasemin bu işe hiç niyetli olmasa da büyücünün tesiri altındaki Sultan üç gün içinde düğün olacağını bildirmiştir. Pazarı gezerken yolu hayatta kalmak için hırsızlık yapan ve aldığı malları fakir halk ile paylaşan saf yürekli Alaaddin ile kesişir. Büyücülerin dansına şahit olup, en güçlü sihirlerin sınırlarını göreceğimiz oyunda Tiyatro Mie’yi sahnemizde bu kez Alaaddin’in Lambası’yla ağırlıyoruz.

İKİ BEKAR

Duru Tiyatro

Tarih: 11 Ocak, 2018 – Perşembe

Saat: 20:00

Anette olan Shanette ile Jack’in komik hikayesi arkadaşlarının çöpçatanlığıyla düğün davetinde aynı masaya oturunca başlıyor. İlişkiye ihtiyacı olan Shanette’in adım adım izlediği Jack’i bırakmaya hiç niyeti yok. Fakat Jack ilişkiden en çok da çatlak Shanette’ten korkuyor. Duru Tiyatro’nun 10. yılında Amerikan tiyatrosunun en ünlü komedi yazarlarından Sam Bobrick’in yazdığı oyunu Emre Kınay sahneye koyuyor. Sahnede Emre Kınay’a pırıl pırıl enerjisiyle Evrim Alasya eşlik ediyor. Duru Tiyatro’nun yeni kurulan orkestrası Durucazzz!’in canlı performansıyla müzikal tadında eğlenceli kahkahalı saatler sizi bekliyor.

CİMRİ

Semaver Kumpanya

Tarih: 22 Şubat, 2018 – Perşembe

Saat: 20:00

“Dünyadaki insanların en az insan olanı; yeryüzündeki canlıların en katı yüreklisi, pintilerin en pintisidir. Onun sevmesinden kuru, onun okşamasından kısır bir şey olamaz. Vermek öylesine zoruna gider ki, selam bile vermez kimseye, onu bile alır; yalnız alır…” Böyle betimliyor onu tanıyanlar Cimri’yi… 17. yüzyılda yaşamış Fransız komedya yazarı Moliere’in ünlü eseri Cimri’de belli bir zümreye bakmakla bir genelleştirmeye bakmak arasındaki pencereden birçok insanın ve ailelerin iç ve dış yapısına bakacak, garip rastlantılara tanık olacaksınız.80 GÜNDE DÜNYA TURU

Akbank Sanat

Tarih: 10 Mart, 2018 – Cumartesi

Saat: 12:00

Maceraperest Mr. Fogg, uşağı Pasaport ile birlikte, dünyanın her köşesini gezip görmek ve bunu rekor bir zamanda tamamlamak niyetindedir. Bunun için de bütün servetini harcar. Ancak peşinde tüm zamanların en muhteşem dedektiflerden biri olduğunun farkında değildir. Kahramanlarımız Londra’nın sisli çıkmaz sokaklarından egzotik Hint şehirlerine, Çin’den Amerika’ya, zamana karşı yarışır. Dünya edebiyatının gelmiş geçmiş en ünlü serüvenlerinden biri olan Seksen Günde Dünya Turu, karşınıza yepyeni bir uyarlamayla çıkıyor. Dört oyuncunun yirmiden fazla karakteri canlandırdığı bu unutulmaz klasiği çok seveceksiniz.

2016-2017 Sezonu

YENİ ÖĞRETMENİMİZ BİR CANAVAR

Dot

Tarih: 12 Kasım, 2016 – Cumartesi (8+)

Saat: 12:00

Robbie ve Holly, okulun belalı ikizleri…

Bir gün okullarının yöneticisi Bayan Sivri Kafa’nın yerine yeni bir öğretmen gelir. Yeni öğretmen bir canavardır ! Mor dili ve yeşil pullu derisiyle yeni öğretmen, okulda çılgın ve farklı kurallar uygulamaya başlar. Büyükler dünyasının yüksek duvarlarını aşmaya uğraşırken her seferinde hayal kırıklığına uğrayan ikizler en sonunda kendileri bir çözüm bulmak zorunda kalır.

Bir soru: Neden ?

Tek bir soru her şeyi değiştirebilir.

DOT Tiyatro’nun bu çağdaş metin ve hikaye anlatıcılığı ile sahnelenmiş çocuk oyununu sahnemizde ağırlıyoruz.

39 BASAMAK

Müşterek

Tarih: 30 Kasım, 2016 – Çarşamba (7+)

Saat: 20:00

Tiyatro sezonumuzu Patrick Barlow’un sahneye uyarladığı 39 Basamak oyunuyla açıyoruz. Barlow bu oyunu sahneye koyarken, aslen John Buchan’ın gerilim romanı olan hikayeden esinlenmek yerine, Alfred Hitchcock’un incelikli ama geri planda duran mizah anlayışıyla çektiği filminden esinlenerek çılgın bir komedinin izini sürmüştür. 1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder. Gelin bu macerayı sahnemizde birlikte izleyelim.

SİNDERELLA

Altınok Çocuk Tiyatrosu

Tarih: 14 Ocak, 2017 – Cumartesi

Saat: 12:00

Başarılı performanslarıyla çocukların yanı sıra büyüklerin de aklına kazınan Altınok Çocuk Tiyatrosu bu kez Sinderella ile sahnemizde. Üvey annesi ve üvey kız kardeşleri tarafından kötü davranılan Sinderella, umutlarının azaldığı anda ona yardım eden bir iyilik perisi, sevgili dostları fareler ve kuşlar sayesinde hayatı değişebilecek midir? Hep birlikte göreceğiz.

FERHANGİ ŞEYLER

Ortaoyuncular

Tarih: 22 Şubat, 2017 – Çarşamba

Saat: 20:00

Yeni senenin ilk oyununda kıymetli tiyatro duayeni Ferhan Şensoy’u sahnemizde ağırlamaktan gurur duyuyoruz. Ferhan Şensoy’un 7 Mart 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler, bize gündelik herhangi olayların “Ferhanca” bir mizah penceresinden değerlendirmesini yapacak.


KÜÇÜK BALIK BAMBAM

Tiyatro Mie

Tarih: 18 Mart, 2017 – Cumartesi

Saat: 12:00

Sevimli yardımsever minik Bambam’ın okul çağı gelmiştir. Bambam, yazıldığı deniz okulunda Paslı, Aksırık ve Dev İstiridye ile tanışır. Okulda insanların denize attıkları atıklarla, büyük balıklarla karşılaşırlar. Birlikte şarkılar söyleyip dans ederler. Çevre kirliliğinin zararlarını öğrenirler. Hiçbir şeyin tek başına çözülemeyeceğini, sevgi ve birliktelikle her şeyin üstesinden gelineceğini, başarıya ulaşılacağını, yaşadıkları bir dolu maceradan sonra öğrenirler. Artık denize açılma zamanları gelmiştir.

İKİ KİŞİLİK YAZ

Dot

Tarih: 29 Mart, 2017 – Çarşamba (14+)

Saat: 20:00

35 yaşın keskin virajını dönerken, hayatın denk getirdiği bir adam ve bir kadın, Helena ve Bob! Helena, boşanma avukatı, Bob ise boşanmış… Edinburgh’ta bir barda karşılaşırlar. Hayat bize kağıtları dağıtıyor ve görünen o ki oyunu oynamıyoruz bile, desteden bize dağıtılan el bundan başkası değil, sadece kağıtları çevirip elimize bakıyoruz. Hayatın içinden hikayeler anlatan DOT Tiyatro’nun çok sevilen şarkılı ve danslı oyununu, kapanış etkinliğimizde sahnemizde ağırlıyoruz.

2015-2016 Sezonu

 

GARFIELD LIVE SHOW KOMEDİ FESTİVALİ

Altın Çocuk Tiyatrosu

Tarih: 7 Kasım, 2015 – Cumartesi

Saat: 12:00

7’den 77’ye herkesin sevdiği Garfield, muhteşem sahne gösterisiyle canlı canlı kültür merkezimizde… Bu müzikal için hazırlanmış harika danslar, özel kostümler, ses, ışık efektleri, zengin oyuncu ve dansçı kadrosuyla kahramanımız Garfield ve sevimli arkadaşı Odie, sizleri gizemli bir masalın içinde eğlenceli bir yolculuğa çıkaracaklar.

 

BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ

Dostlar Tiyatrosu

Tarih: 18 Kasım, 2015 – Çarşamba

Saat: 20:00

Genco Erkal 50 yıl sonra yeniden yorumladığı Bir Delinin Hatıra Defteri’yle sahnemizde. Nikolay Gogol’un en sevilen öykülerinden biri olan Bir Delinin Hatıra Defteri 1965 yılında sahneye uyarlanmış ve ülkemizde ilk tek kişilik oyun olarak Genco Erkal tarafından Ankara Sanat Tiyatrosu’nda oynanmıştır. Yıllar boyunca sanatçı aynı eseri üç kez, üç değişik yorumla sahneledi, şimdiki yapım ise oyunun 50. yıl kutlaması olarak gündeme geliyor. Gogol’un toplumsal kara mizah başyapıtı bir kez daha güldürürken içimizi acıtacak.

 

ÖDÜNÇ YAŞAMLAR

Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu

Tarih: 13 Ocak, 2016 – Çarşamba

Saat: 20:00

Ödünç Yaşamlar, eğlenceli, keyifli, uçuk-kaçık, insanın içini açan, yaşam enerjisini yükselten, güldürü ustalığıyla yaşam koçluğu seminerlerini birleştiren bir performans. Ali Poyrazoğlu, uzatmalı bir öğrenciden yola çıkarak tadına doyulmaz öyküler demetiyle seyirciyi bir yandan güldürürken bir yandan da herkesin yaşamındaki en önemli olgularla ilgili aydınlatıcı bakış açısını paylaşıyor. Ödünç Yaşamlar özel yaşamında, kendinde, iş yaşamında, aşk hayatında, farkı yaratmak isteyen herkesin kullanması gereken yöntemler üstüne düşünen bir gösteri.

Biletinizi satın almak için tıklayınız.

 

ALICE HARİKALAR DİYARINDA

Altınok Çocuk Tiyatrosu

Tarih: 16 Ocak, 2016 – Cumartesi

Saat: 12:00

Başarılı performanslarıyla çocukların yanı sıra büyüklerin de aklına kazınan Altınok Çocuk Tiyatrosu bu kez Alice Harikalar Diyarında ile sahnemizde. Alice evlerinin bahçesinde sık sık verilen çay partilerinden ve bu davetlere katılan davetlilerden çok sıkılmıştır. Onun için her şey renksiz ve tekdüzedir. Her zaman imkansız şeylerin gerçekleştiği renkli ve fantastik bir dünyanın hayalini kurmaktadır. Bir gün yine bir çay partisi sırasında, beyaz bir tavşanın peşine takılarak kendini Harikalar Diyarında bulur. Harikalar Diyarında inanılmaz olaylarla, çözümsüz bilmecelerle, anlaşılmaz sözcük oyunlarıyla karşılaşır.

Biletinizi satın almak için tıklayınız.

 

İSTİBDAT KUMPANYASI

Tiyatro İstanbul

Tarih: 22 Şubat, 2016 – Pazartesi

Saat: 20:00

 

Müthiş bir enerjiyle seyirci karşısına çıkan “İstibdat Kumpanyası” ülkemizin en önemli oyuncularından Levent Üzümcü, ekranların ve Devlet Tiyatroları’nın yetenekli oyuncularıyla sahnemizde hayat buluyor. Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda, padişahı tahttan indirme planı yapan halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak isteyen Şeref Paşa’nın planlarını konu alan bu eğlenceli ve dinamik oyunun müzikleri Engin Bayrak’a, dekor ve kostümleri Aytuğ Dereli ve Medina Yavuz’a ait. Gülmekten ağlatan bu müzikli oyuna tüm tiyatro severleri bekliyoruz.

 

PAMUK PRENSES VE 7 CÜCELER

Tiyatro Mie

Tarih: 26 Mart, 2016 – Cumartesi

Saat: 12:00

Müzikal Çocuk Oyunu

Sarayda yaşayan Pamuk Prenses kötü kalpli kraliçeden uzaklaşmak için ormanın derinliklerinde yaşamaya karar verir. Ormanda ilerlerken bir ev görür. Bu ev yedi tane sevimli cücenin yaşadığı evdir. Yedi farklı karakterdeki rengarenk kostümleri olan ve kafaları maskotlardan oluşan bu cücelerin misafiri olmaya onları ikna eder. Pamuk Prensesin cücelerle tanışması ve aralarına girmesi siz seyircilerimizin de interaktif katılımıyla gerçekleşecektir. Bu klasik oyunu sahemizde oyunlaştıran Salim Dörtcan ve Tiyatro Mie oyuncuları ile tüm çocukları sezonumuzun son çocuk oyununa bekliyoruz.

 

HAMLET

Moda Sahnesi

Tarih: 6 Nisan, 2016 – Çarşamba

Saat: 20:00

Kadıköy yakasının en önemli sinema ve kültür merkezlerinden biri olarak İstanbulluların hafızasında yer etmiş Moda Sineması’nın rüzgarıyla kurulan Moda Sahnesi 2013’ten bu yana sahneledikleri oyunlarla tanınıyor. Kapanış etkinliğimizde William Shakespeare’in ölümsüz eseri Hamlet’i modernize edip kara mizah yorumuyla izleyicimize sunan Moda Sahnesi oyuncularını sahnemizde keyifle ağırlıyoruz.

 

 

2014-2015 Sezonu
2013-2014 Sezonu
2012-2013 Sezonu
2011-2012 Sezonu
2010-2011 Sezonu

FATİH ERKOÇ &
KEREM GÖRSEV
YÜKSEK SADAKAT

FİLARMONİA İSTANBUL CARMİNA BURANA

TELVETEN YASMİN LEVY

2009-2010 Sezonu

YENİ TÜRKÜ FİLARMONİA İSTANBUL

İDİL BİRET