Konser

2019-2020 Sezonu

ULUCAN TRİO

Tarih: 7 Ekim 2019 Pazartesi

Saat: 20:00

Keman sanatçısı Özcan Ulucan, piyano sanatçısı Birsen Ulucan ile çellist Ozan Evrim Tunca’nın ilk defa bir araya geldikleri Klasik Keyifler Oda Müziği Festivalinden beri hiç ayrılmadan sürdürdükleri sanatsal dostluğun bir ürünü olan bu trio, Türkiye’deki saygın tüm konser salonlarında dinleyici ile buluşmaktadır. Özellikle genç insanlara ulaşmayı misyon edinmiş Ulucan Trio, sezonun ilk konserinde Hisar Okulları Feyyaz Berker Salonunda bizlerle birlikte olacak.

 

 

 

TEKFEN FİLARMONİ ORKESTRASI

Tarih: 15 Kasım 2019 Cuma

Saat: 20:00

Şef Aziz Shokhakimov yönetiminde Tekfen Filarmoni Orkestrası Kültür Merkezimizin 10. yıl kutlamasında bizlerle. 2009 açılış konserimizde öğrencilerimizin eşliğinde İstiklal Marşını çalarak sahnemizin açılışını yapan orkestrayı tekrar sahnemizde misafir etmekten gurur duyuyoruz.

 

 

 

 

TANGESTA

Tarih: 28 Kasım 2019

Saat: 20:00

İsmini Tango ve Estambul’un birleşiminden alan TangEsta, 2012 yılında Ortaç AYDINOĞLU tarafından kurulmuş Arjantin tangolarını otantik üsluplarıyla icra eden bir tango orkestrasıdır. 2015 yılındaki ilk çıkışlarından itibaren hem yurt içi hem de yurt dışındaki tangoseverler tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanarak Türkiye’nin yegâne tango orkestrası olarak anılmaya başlamıştır.  Repertuvarı,  D’arienzo, Di Sarli, Troilo, Pugliese gibi, tangonun altın çağının önde gelen orkestralarından seçilmiş, klasik tangolardan oluşan orkestra’yı ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

 

 

 

TRT HAFİF MÜZİK ve CAZ ORKESTRASI

Tarih: 11 Aralık 2019 Çarşamba

Saat: 20:00

TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası ülkemizin başarılı ve seçkin müzisyenlerinin bir araya gelmesiyle 1982 yılında kuruldu. Kurulduğu yıllarda türünün ilk ve tek örneği olma özelliğini taşıyan orkestra, caz müziğini daha geniş kitlelere ulaşması ve yaygınlaşması için çalışmalarını sürdürüyor. Ulusal ve evrensel müzik örneklerini başarı ile müzikseverlere sunan TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz OrkestraSI, Big Band yapısını koruyarak özgün caz repertuarına sahip olma özelliği taşımaktadır. TRT Big Band radyo-televizyon programları dışında ulusal ve uluslararası kültür ve sanat etkinliklerinde TRT Kurumunu ve ülkemizi başarı ile temsil etmektedir. Orkestra, kuruluşundan 1998 yılına kadar şef Süheyl Denizci, 2011 yılına kadar şef Neşet Ruacan ve 2018 Eylül ayına dek şef Kamil Özler ile çalışmalarını sürdürdü. TRT İstanbul Hafif Müzik ve Caz Orkestrası yıldızlar topluluğu şef Serkan Özyılmaz , yapımcıları Murat Aydoğdu ve Hakan Çimenot .ile çalışmalarına devam ediyor…

 

CANA GÜRMEN ve CİHAT AŞKIN

Tarih: 13 Ocak 2020 Pazartesi

Saat: 20:00

Bir yanda Türkiye’nin en geniş repertuvarlı piyanistleri arasında anılan, katıldığı festivaller ve Türkiye’nin dört bir yanında verdiği konserlerle klasik müziğin yaygınlaşmasına büyük hizmetler veren Cana Gürmen… Diğer yanda ise müzik otoriteleri tarafından günümüzün önde gelen keman virtüözlerinden biri olarak tanınan, dünyanın birçok yerinde konserler veren, ulusal ve uluslararası alanda yine birçok ödülün sahibi Cihat Aşkın… Başarılı kariyerlerinin ve uzun yıllar boyu yetiştirirken müzik aşkını aşıladıkları birçok öğrencinin yanı sıra, oda müziği alanında da değerli projelere imza atan ikili eşsiz performanslarıyla bizlerle.

 

 

 

EMİR İLGEN

Tarih: 10 Şubat 2020 Pazartesi

Saat: 20:00

2003 doğumlu genç yetenek Emir İlgen, 16 yaşına kadar Haydn, Bach, Beethoven, Schumann ve Saint-Saens’ın eserlerinden oluşan beş piyano konçertosunu; İzmir Devlet Senfoni, Türkiye Gençlik, Rusya Rostov Filarmoni, Antalya Devlet Senfoni ve İstanbul Devlet Senfoni Orkestraları ile çalmıştır. Aralarında Gürer Aykal, Cem Mansur, Tassos Simeonidis’in de bulunduğu orkestra şefleri ile çalışma imkanı bulmuştur. Aldığı onlarca uluslararası ödülle kısa zamanda adını duyuran Emir İlgen’i gençlerimizi motive edecek bu konserle sahnemizde ağırlıyoruz.

 

 

 

BİRSEN TEZER

Tarih: 19 Şubat 2020 Çarşamba

Saat: 20:00

Besteleri , yorumları ve büyülü sesi ile tanınan Birsen Tezen’in Hisar Okulları Atatürk Salonu’nda sevenleri ile buluşacağı bu konsere sizleri bekliyoruz.

2018-2019 Sezonu

YAŞAR

Tarih: 10 Ekim 2018 Çarşamba

Saat: 20:00

Sezon açılışımızda ünlü sanatçı, söz yazarı ve besteci Yaşar sevilen parçalarıyla

10 Ekim Çarşamba akşamı Hisar Okulları Kültür Merkezi’nde sevenleri ile buluşacak

 

 

 

 

KENAN DOĞULU

Tarih: 25 Nisan 2019 Perşembe

Saat: 20:00

 

Kenan Doğulu’nun 25 yıllık profesyonel sanat kariyerindeki birbirinden önemli albümler ve bu albümlerde yer alan özel şarkılar, sizlere unutulmaz bir konserde eşlik edecek.

2017-2018 Sezonu

ZUHAL OLCAY

Tarih: 12 Ekim, 2017 – Perşembe

Saat: 20:00

Sezonumuzu sevilen sanatçı Zuhal Olcay’ın en güzel şarkılarıyla açıyoruz. Bu güzel gecede birlikte olmak dileğiyle.

 

 

 

 

 

2018 – HAYAL ET OLSUN

FİLARMONİA İSTANBUL VE BLUE PROJECT

Tarih: 21 Aralık 2017 Perşembe

Saat: 20:00

Sahnemizin en sevilen şeflerinden Hakan Şensoy’u bir yılbaşı konserinde daha Filarmonia İstanbul Orkestrası ve Blue Project’le birlikte ağırlıyoruz. Blue Project, 2015 yılında Atilla Şentin ve Ali Aykaç tarafından projelendirilip, 2016 yılında konser yapmak üzere çalışmalarına başlamıştır. Çeşitli müzik türlerinde yaptıkları araştırmalar doğrultusunda uygunluğuna karar verdikleri parçalara senfonik düzenlemeler yaparak büyük orkestralarla verdikleri konserler büyük toplamıştır. Feeling Good, Yalnızlık Senfonisi, It’s Raining Men gibi parçaların yer alacağı konserimize bekliyoruz.

 

MİNİKLERE MİNYATÜRLER

CİHAT AŞKIN

Tarih: 14 Ocak 2018 Pazar

Saat: 15:00

Yeni senenin ilk konserinde Cihat Aşkın’a kendisinin önderliğinde kurulmuş bir müzik topluluğu olan Aşkın Ensemble’ın genç ve dinamik müzisyenleri eşlik edecek. Gruba bugüne dek yurtdışında verdikleri konserlerde İda Haendel, Shlomo Mintz ve Roby Lakatos gibi dünya çapında sanatçılar eşlik etmiştir. “Öğrenirken Güldüren, Eğlenirken Düşündüren” mottosuyla yola çıkan Miniklere Minyatürler projesi, Cihat Aşkın’ın eğlenceli sunumu ve çocuklar için düzenlenen renkli repertuvarıyla tüm aile fertlerine klasik müziği sevdiren, keyifli dakikalar yaşatacak.

 

KÜÇÜK MELODİNİN ÖYKÜSÜ

Tarih: 18 Şubat 2018 Pazar

Saat: 15:00

Piyanist ve kompozitör Sabri Tuluğ Tırpan’ın ilköğretim çağındaki çocuklara müziği sevdirmek için tasarlamış olduğu projede, yarattığı karakterler ve onların hikayeleri anlatılıyor. Tırpan, çocuklara nota, melodi, ritm gibi temel müzik kavramlarını eğlendirerek öğretirken, melodilerin peşinde onları minik bir dünya turuna çıkartıyor, enstrümanları tanıtıyor, çocuklarla birlikte çalıyor, beste yapıyor ve onlara tavsiyelerde bulunuyor. İllüzyonist ve jonglör Kerem Eser’in Sabri Tuluğ Tırpan’a eşlik edececeği gösteriye ailecek bekliyoruz.

 

SILA

Tarih: 15 Mart, 2018 – Perşembe

Saat: 20:00

Sevilen sanatçı Sıla’yı sezon kapanışında sahnemizde ağırlıyoruz. Yoruldum, Gözlerine Teslimim, Bodrum’un Suları, Zor Sevdiğimden gibi eserlerinin yanısıra hem kendine ait şarkılar hem de bugüne kadar yorumlamak istediği birçok sürpriz eserden oluşan Heybeden Şarkılar ile alışılagelmiş Sıla konser repertuvarı dışında bir seçki ile buluşmak üzere

2016-2017 Sezonu

FIGARO GOES JAZZ

Tarih: 19 Ekim, 2016 – Çarşamba

Saat: 20:00

Mozart’ın aşk, tutku, hırs, sadakatsizlik, entrikalar gibi evrensel konuları ele aldığı Figaro’nun Düğünü operasının, Sabri Tuluğ Tırpan’ın, zaman zaman klasik yorumlara da yer veren caz aranjmanlarından oluşan ‘Figaro Goes Jazz’ projesi; bir soprano, bir bariton, piyano, çello, saksafon, flüt, kontrbas ve davuldan oluşan bir kadroyla seslendiriliyor. Avusturyalı rejisör Daniel Grosse Boymann’ın konusunu günümüze adapte ederek Sabri Tuluğ Tırpan’ın yeniden yorumladığı Figaro, ilk kez 2004 yılında Klagenfurt ORF Tiyatrosu’nda seslendirildi. Karakterlerin anlık durumlarına göre yazılmış caz şarkıları ile zenginleşen hikayede, Mozart aryalarının bildik melodileri, Sabri Tuluğ Tırpan’ın ritmik ve armonik aranjmanlarında yeniden hayat buluyor.

TEOMAN

Tarih: 15 Mart, 2017 – Çarşamba

Saat: 20:00

Sevilen şarkılarıyla Teoman bu sene kültür merkezi sahnemizde sizlerle bir araya gelecek.

2015-2016 Sezonu

 

İSTANBUL ODA ORKESTRASI-DREAMWORK

Tarih: 16 Aralık, 2015 – Çarşamba

Saat: 20:00

Hakan Şensoy – Nurkan Renda ortak projesi olan bu konserin ilhamı, Viyolonsel Sanatçısı Çağ Erçağ’ın müziğin çok değişik dallarında göstermiş olduğu fenomenal dehasıdır. Çağ Erçağ bir gün Strauss çalarken ertesi gün Say dörtlüsünde ikili ilişkilerin en çetrefillisini seslerle canlandırıp rock yıldızı Teoman ile aynı sahneyi paylaşabilir. Hakan Şensoy Osmanlı müziğinden Avrupa kökenli müziğe ve hatta popüler müzik alanlarının çalgı yorumculuğu ve şefliğiyle son dönemin en dikkat çeken simalarındandır. Klasik ve rock gitar çevresinin liderliğini üstlenmiş Nurkan Renda ile üçlünün çılgın saç ayaklarını oluşturuyorlar. Bu aksam ülkemizde hiç yapılmamış bir projeye kulaklarınız tanık olacak. Adeta seslerin özgürlük şöleni gibi adlandırılabilecek bu oluşumda Şensoy ve Renda’nın yaylı çalgılar orkestrası rock band ve solo viyolonsel icin ortak düzenlemeleri ve Erçağ’ın yorumculugu ile Türk Rock ve popüler muzik tarihinin en seçkin cover’larini dinleyeceksiniz.

 

 

 

NİL KARAİBRAHİMGİL

Tarih: 16 Mart, 2016 – Çarşamba

Saat: 20:00

Eğlenceli şarkıları ile sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan Nil Karaibrahimgil, 16 Mart akşamı Hisar Okulları Kültür Merkezi Sahnesi’nde bizlerle olacak. “Gitme Yoksa, Pırlanta, Seviyorum Sevmiyorum, Ben Buraya Çıplak Geldim, Kanatlarım Var Ruhumda” gibi sevilen şarkılarını seslendireceği konserde buluşmak dileğiyle.

2014-2015 Sezonu

 

İSTANBUL ODA ORKESTRASI-DREAMWORK

Tarih: 16 Aralık, 2015 – Çarşamba

Saat: 20:00

Hakan Şensoy – Nurkan Renda ortak projesi olan bu konserin ilhamı, Viyolonsel Sanatçısı Çağ Erçağ’ın müziğin çok değişik dallarında göstermiş olduğu fenomenal dehasıdır. Çağ Erçağ bir gün Strauss çalarken ertesi gün Say dörtlüsünde ikili ilişkilerin en çetrefillisini seslerle canlandırıp rock yıldızı Teoman ile aynı sahneyi paylaşabilir. Hakan Şensoy Osmanlı müziğinden Avrupa kökenli müziğe ve hatta popüler müzik alanlarının çalgı yorumculuğu ve şefliğiyle son dönemin en dikkat çeken simalarındandır. Klasik ve rock gitar çevresinin liderliğini üstlenmiş Nurkan Renda ile üçlünün çılgın saç ayaklarını oluşturuyorlar. Bu aksam ülkemizde hiç yapılmamış bir projeye kulaklarınız tanık olacak. Adeta seslerin özgürlük şöleni gibi adlandırılabilecek bu oluşumda Şensoy ve Renda’nın yaylı çalgılar orkestrası rock band ve solo viyolonsel icin ortak düzenlemeleri ve Erçağ’ın yorumculugu ile Türk Rock ve popüler muzik tarihinin en seçkin cover’larini dinleyeceksiniz.

 

 

 

NİL KARAİBRAHİMGİL

Tarih: 16 Mart, 2016 – Çarşamba

Saat: 20:00

Eğlenceli şarkıları ile sevenlerine unutulmaz anlar yaşatan Nil Karaibrahimgil, 16 Mart akşamı Hisar Okulları Kültür Merkezi Sahnesi’nde bizlerle olacak. “Gitme Yoksa, Pırlanta, Seviyorum Sevmiyorum, Ben Buraya Çıplak Geldim, Kanatlarım Var Ruhumda” gibi sevilen şarkılarını seslendireceği konserde buluşmak dileğiyle.

2013-2014 Sezonu

KEREM GÖRSEV TRİO &
ELİF ÇAĞLAR
SEZEN AKSU
GÜLSİN ONAY
2012-2013 Sezonu

SES VE IŞIK  
 

BOĞAZİÇİ CAZ KOROSU İSTANBUL ODA ORKESTRASI

2011-2012 Sezonu

MFÖ SİNEMA SENFONİ ORKESTRASI

SIFIR KM FAZIL SAY

2010-2011 Sezonu

FATİH ERKOÇ &
KEREM GÖRSEV
YÜKSEK SADAKAT

FİLARMONİA İSTANBUL CARMİNA BURANA

TELVETEN YASMİN LEVY

2009-2010 Sezonu

YENİ TÜRKÜ FİLARMONİA İSTANBUL

İDİL BİRET